Hírek
2023. Július 23. 06:00, vasárnap |
Életmód
Forrás: MTI
A baranyai Sátorhelyen óránkénti 137 kilométeres szél volt

A Baranya vármegyei Sátorhelyen óránkénti 136,8 kilométeres szelet regisztráltak pénteken - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán szombaton.
Azt írták, pénteken is nagy hőmérsékletkülönbség jellemezte az időjárást: miközben az északnyugati tájakon csak 23-24, addig az ország délkeleti felén 30-35 Celsius-fokig melegedett fel a levegő. Erre a meleg levegőre délután nyugat felől egy úgynevezett konvektív rendszer érkezett, és valósággal "felrobbant" a légkör; arrafelé heves záporok, zivatarok alakultak ki felhőszakadással, jégesővel és erősen viharos széllökésekkel, jelentős károkat okozva - tették hozzá.
Megjegyezték: a rendszer éjszaka átvonult az ország felett, mögötte az eddigieknél hűvösebb levegő érkezett, mindenütt felfrissült a levegő.
A bejegyzéshez készített infogafika szerint a Baranya vármegyei Sátorhelyen óránkénti 136,8 kilométeres szelet regisztráltak pénteken, míg a Pécs-Pogány repülőtér két mérőállomásán 131, illetve 125,6 kilométer/órás szelet mértek.
A legtöbb csapadékot ugyancsak a pécs-pogányi repülőtéren regisztrálták, 43,7 milliméternyit.
Fotó: Illusztráció - Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 14. 07:50, csütörtök | Életmód
Augusztus 20. - Több mint 45 ezer pirotechnikai effekt lesz a tűzijátékon
2025. Augusztus 14. 07:37, csütörtök | Életmód
Ingyenes összművészeti fesztivállal várja az érdeklődőket a Szigligeti Alkotóház
Egész napos, ingyenes összművészeti fesztivállal várja az érdeklődőket augusztus 23-án a Szigligeti Alkotóház - közölte az intézményt működtető Petőfi Kulturális Ügynökség szerdán az MTI-vel.
2025. Augusztus 13. 07:40, szerda | Életmód
A repülőtér éjszakája - A 75 éves Ferihegyet ünnepli szombaton az Aeropark
2025. Augusztus 11. 07:11, hétfő | Életmód
KIM: minden eddiginél többen jelentkeztek a megújult magyar felsőoktatásba
Megdőlt minden eddigi rekord, soha korábban nem volt ilyen magas a magyar felsőoktatásba jelentkezők száma az általános és pótfelvételi eljárást együtt nézve