Hírek
2024. Augusztus 09. 08:05, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
A hétvégén is folytatódik a melegedés
Pénteken még főleg az északkeleti országrészben fordulhat elő zápor, néhol zivatar, de szombaton és vasárnap már jellemzően napos időre lehet készülni. A hőmérséklet emelkedik, vasárnap délután már 30-36 Celsius-fok várható
- derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken a helyenként erőteljesebb gomolyfelhő-képződés és a fátyolfelhők mellett általában sok napsütés várható. Helyenként - főként az északkeleti harmadban - fordulhat elő zápor, néhol zivatar. Nagy területen megélénkül az északnyugati, északi szél. A zivatarok mentén átmenetileg erős széllökések is lehetnek. A legmagasabb nappali hőmérséklet 27-33 fok között alakul.
Szombaton gomolyfelhős, napos időre lehet számítani, csapadék nem valószínű, de az északnyugati szél helyenként megélénkül. A hajnali 12-20 fokról délutánra 29-35 fok közé melegszik fel a levegő.
Vasárnap napos idő várható, általában kevés gomolyfelhővel, csapadék nem valószínű. Az északi, északnyugati szél néhol megélénkül. Hajnalban 14-22, délután 30-36 fokra lehet számítani.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld
Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert
Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.
2026. Május 17. 11:00, vasárnap | Belföld
Tanács Zoltán: a tudomány szabadsága nem azonos az ellenőrizhetetlenséggel
2026. Május 17. 11:00, vasárnap | Belföld
A BYD tovább erősít a stratégiai helyszínként kezelt magyar piacon
2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld
Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség
Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter
