Hírek
2012. Január 15. 14:53, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A túl sok D-vitamin árthat a szívnek
Tanulmányok kimutatták, hogy a D-vitamin elengedhetetlen a csontok egészségéhez és a szívre is jó hatást fejthet ki. Egy új kutatás azonban azt állítja, ha túl sokat fogyasztunk belőle, akkor kártékony lehet.
'A D-vitamin egyértelműen kell ahhoz, hogy egészségesek legyünk. Csökkenti a kardiovaszkuláris gyulladásokat, az atherosclerosist (szerk.:idegrendszeri tünetek akut jelentkezése az agy, ér-eredetű károsodásának következtében) és a halálozást. Úgy tűnik azonban, hogy egy bizonyos ponton sok lehet a jóból - mondta a tanulmány vezetője Dr. Muhammad Amer, a Johns Hopkins orvosi egyetemtől.
A jelenlegi tanulmány során a kutatók egy 5 éven át tartó, 15 ezer ember részvételével készült, nemzeti felmérés adatait vizsgálták meg. Arra a következtetésre jutottak, hogy a normál szinten lévő D-vitaminhoz alacsony szintű c-reaktív protein (CRP) társul, amely a szív és a véredények gyulladásának egy jelzője.
Megállapították: amikor a D-vitamin szint megemelkedett, a CRP is megemelkedett, növelve a szívproblémák kialakulásának esélyét. 'A gyulladás, amit a D-vitamin lecsökkentett, nem ment lejjebb magasabb D-vitamin szint esetében' - magyarázta Amer. A kutatók levonták a következtetést: az embereknek tudatában kell lenniük az étrend-kiegészítők lehetséges kockázatainak, ek különösen igaz a D-vitaminra - írja a healthday.com
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 02. 15:00, csütörtök | Belföld
KSH: a GDP-arányos hiány 4,7 százalékos volt 2025-ben
2026. Április 02. 13:00, csütörtök | Belföld
A cseh elnök szerint Szijjártó teljesen elvesztette a hitelességét, Szijjártó válaszolt
Lavrovval folytatott szívélyes beszélgetései miatt adott hangot félelmeinek a cseh elnök.
2026. Április 02. 11:00, csütörtök | Belföld
Főpolgármesteri Hivatal: aláírták a Budapesti Kerékpáros Futárok Közlekedésbiztonsági Chartáját
2026. Április 02. 09:00, csütörtök | Belföld
A külföldön dolgozó fiataloknak is biztosítaná a 3%-os hitelt a kormány
A kormányzat jelenleg is vizsgálja, hogyan tudja az Otthon Start hitelprogramot, a fix 3 százalékos hitelt kiterjeszteni és biztosítani a külföldön dolgozó magyarok számára is
