Hírek
2016. Szeptember 10. 05:11, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Áram- és gázlopás miatt bezártak négy szállodát a spanyol tengeparton

Lloret de Mar népszerű spanyol tengerparti üdülőhely önkormányzata bezáratott négy szállodát, valamennyi a Grupo Savoy tulajdona, mert lopták az áramot és a gázt - számolt be az esetről a spanyol sajtó pénteken.
Jaume Dulsat polgármester szerint összesen 450 ezer eurós adósságot halmoztak fel a négy hotelben összesen.
A szabálytalanságokra véletlenül bukkantak rá a hatóságok; a múlt héten tűz ütött ki a négycsillagos Sun Village de Lloret de Mar nevű szállodában, ekkor fedezték fel az illegális árambekötéseket.
Ezután rendeltek el vizsgálatot a szállodalánc összes hoteljében, és kiderült, hogy mindegyikben lopták az áramot. A háromcsillagos Marina Sand nevű szállodában nem volt gázfogyasztásmérő sem.
A katalán üdülővárosban bezáratott hotelekből több száz szállóvendéget kellett kiköltöztetni, rajtuk kívül 130 munkavállalót érint az intézkedés.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 14. 07:47, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - Nyugati szövetségesek: Ukrajna nélkül nem lehet dönteni a rendezésről
Az Ukrajnát támogató nyugati szövetségesek szerint a békéhez vezető utat nem lehet Ukrajna részvétele nélkül kijelölni.
2025. Augusztus 13. 07:36, szerda | Külföld
Peking megszakított minden kapcsolatot a cseh államfővel a dalai láma miatt
Kína Tibetet saját területének, s a dalai lámát pedig szeparatistának tekinti.
2025. Augusztus 12. 07:37, kedd | Külföld
Donald Trump puhatolózó jellegű, de konstruktív tárgyalásra számít Vlagyimir Putyinnal
Donald Trump szerint puhatolózó jellegű lesz, és konstruktív lehet a péntekre tervezett alaszkai találkozója Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - az amerikai elnök erről hétfői sajtótájékoztatóján beszélt a Fehér Házban.
2025. Augusztus 11. 07:18, hétfő | Külföld
NATO-főtitkár: a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin szándékainak komolyságára
A NATO főtitkára szerint a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin orosz elnök szándékainak komolyságára – Mark Rutte erről amerikai médiumoknak adott interjúkban beszélt vasárnap.