Hírek
2013. Február 25. 12:45, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Árvíz - Udvarokat öntött el a víz Ipolytarnócon
A megáradt Ipoly folyó nyolc ház udvarát öntötte el, a Nógrád megyei Ipolytarnócon elrendelték a harmadfokú készültséget - közölte az alpolgármester hétfőn az MTI-vel.
Bolyós Gáborné elmondta: vasárnap délutántól már homokzsákokkal védték az ingatlanok bejáratait, hétfőn reggel a 393 centiméterre emelkedett folyó vize elöntötte az ártéri nyolc ház udvarát.
Az érintett lakók közül egyelőre senki nem akarta elhagyni a házát - tette hozzá.
Az Országgyűlés 2011-ben 50 millió forintot különített el az árvízzel folyamatosan fenyegetett nyolc lakás kiváltására, ez azonban nem történt meg 2012 végéig sem, amikor a Belügyminisztérium zárolta a pénzt. Szabó Tibor fideszes polgármester részben emiatt adta be lemondását december végén.
Az ipolytarnóci nyolc ingatlant 2009 decembere óta hetedszer öntötte el az árvíz.

MTI Fotó: Komka Péter
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 02. 15:00, csütörtök | Belföld
KSH: a GDP-arányos hiány 4,7 százalékos volt 2025-ben
2026. Április 02. 13:00, csütörtök | Belföld
A cseh elnök szerint Szijjártó teljesen elvesztette a hitelességét, Szijjártó válaszolt
Lavrovval folytatott szívélyes beszélgetései miatt adott hangot félelmeinek a cseh elnök.
2026. Április 02. 11:00, csütörtök | Belföld
Főpolgármesteri Hivatal: aláírták a Budapesti Kerékpáros Futárok Közlekedésbiztonsági Chartáját
2026. Április 02. 09:00, csütörtök | Belföld
A külföldön dolgozó fiataloknak is biztosítaná a 3%-os hitelt a kormány
A kormányzat jelenleg is vizsgálja, hogyan tudja az Otthon Start hitelprogramot, a fix 3 százalékos hitelt kiterjeszteni és biztosítani a külföldön dolgozó magyarok számára is
