Hírek
2020. Június 09. 07:10, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti
Az összes határátkelő megnyílik Szlovénia és Magyarország között

Keddtől valamennyi határátkelő újranyit Szlovénia és Magyarország között - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalán kedden kora reggel.
Szijjártó Péter bejegyzésében azt írta: "Folyamatosan egyeztetünk a szomszédos országokkal a határainkon alkalmazott korlátozó intézkedések feloldásáról vagy lazításáról. Ma reggel is lépünk egyet előre: tegnap este Anze Logar szlovén kollégámmal folytatott telefonbeszélgetés során oszthattunk meg egymással egy örömteli hírt, mely szerint - mivel a rendőri vezetőink alkalmasnak találták rá a helyzetet - mától valamennyi átkelőt újranyitjuk Szlovénia és Magyarország között".
Ez azt jelenti, hogy mind a tizenkét átkelőt lehet használni a két ország közötti közlekedésre - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 28. 08:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban
A kínai BYD 32 milliárd forint értékű beruházással új elektromosbusz-gyártó üzemet épít Komáromban, amelynek köszönhetően 620 új munkahely jön majd létre
2025. Június 28. 08:38, szombat | Belföld
E.ON: informatikai átállás miatt késhetnek az MVM Next elszámoló számlái
Az E.ON Hungária Csoport informatikai átállása miatt az MVM Next elszámoló számlái akár 3 hetet is késhetnek - közölte az E.ON és az MVM Next pénteken az MTI-vel.
2025. Június 28. 08:32, szombat | Belföld
Másodfokú hőségriasztás lép életbe hétfőtől
Másodfokú hőségriasztást rendel el a HungaroMet Zrt. előrejelzése alapján az országos tisztifőorvos Magyarország teljes területére hétfő 0 órától július 4., péntek 24 óráig
2025. Június 28. 08:30, szombat | Belföld
Orbán szerint a Vokssal megállították Ukrajna uniós csatlakozását
A Voks 2025 több mint 2 millió szavazatával megállítottuk Ukrajna európai uniós csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország című műsorában.