Városlista
2025. augusztus 14, csütörtök - Marcell

Hírek

2017. November 13. 17:26, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó:police.hu

Egy rakás betörést ismert be egy Balatonszárszón tetten ért férfi

Egy rakás betörést ismert be egy Balatonszárszón tetten ért férfi

Június óta fosztogatott balatonszárszói és balatonföldvári ingatlanokat B. István, akit nagy erőkkel folyó nyomozás után sikerült tetten érni. A férfi eddig ötvenhat betörés elkövetését ismerte el

- hangzott el a rendőrség sajtótájékoztatóján hétfőn Siófokon. Szijártó István Somogy megyei rendőrfőkapitány-helyettes hangsúlyozta: a rendőrség kiemelt ügyként kezeli a betöréses lopásokat, amelyek az elszenvedőknek a vagyoni kár mellett lelki megpróbáltatást is jelentenek.

Kasznár Gyula, a siófoki rendőrkapitányság vezetője arról számolt be, hogy a Balaton-parti rendőröknek nagy kihívás az üresen hagyott nyaralók őrzése. Balatonszárszón, ahol a betöréssorozat zöme történt - és ahol a tettest sikerült elkapni - mintegy 1600 nyaralót tartank számon. Az esettel kapcsolatban elmondta, júniusban kapták az első bejelentést egy éttermi betörésről, ahová aztán többször visszatért az elkövető. Azonosították a személyét - egyebek között kamerafelvételek segítségével -, körözést adtak ki ellene, majd a földvári rendőrség teljes állományát és a siófoki kapitányság bűnügyi nyomozóit és nyomkövető kutyát is bevetettek az elfogására. Volt, hogy negyven-ötven rendőr járt házról házra, a kutatásba a polgárőrök és az ott élők közül is többen bekapcsolódtak, mire a múlt héten sikerült tetten érni a 60 éves férfit egy betörésnél.

Füst Dávid bűnügyi osztályvezető arról számolt be, hogy B. István korábban már többször is elkövetett vagyon elleni bűncselekményt, és alkalmi munkákból, segélyekből tartotta fenn magát. Ez év a tavaszáig szülei Pécs közeli telkén élt egy viskóban, de azt el kellett hagynia az ingatlan értékesítése miatt. Kerékpárral vágott neki az útnak, és erről blogot is indított. A Balatonnál az üres nyaralókba éjszakánként ablakbetöréssel, ablakbefeszítéssel jutott be. Élelmiszert, készpénzt és könnyen értékesíthető vagyontárgyakat lopott el.

A férfinek átlagon felüli az intelligenciaszintje, verseket is ír, amelyekből néhány kisebb újságokban megjelent - mondta az osztályvezető.

A rendőrök beszámolója szerint a gyanúsított a fokozott rendőri jelenlét miatt már annyira rosszul érezte magát, hogy öngyilkosságot is tervezett, és valósággal megkönnyebbült, amikor elkapták.

B. Istvánt folytatólagosan, nagyobb értékre, üzletszerűen és dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás bűntette és más bűncselekmények miatt vették őrizetbe, a Kaposvári Járásbíróság pedig elrendelte előzetes letartóztatását. A férfi együttműködik a rendőrséggel, minden betörése minden részletére pontosan emlékszik. Kihallgatása még tart, így nem kizárt, hogy további bűncselekményekre is fény derül - hangzott el a sajtótájékoztatón.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 14. 07:49, csütörtök | Belföld

Harmadfokú hőségriasztás csütörtöktől vasárnapig

2025. Augusztus 14. 07:46, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal

A magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök egy amerikai médiumnak adott, szerdán megjelent interjúban.

2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében

Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel

2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld

AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok

A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest