Városlista
2025. június 28, szombat - Levente, Irén

Hírek

2018. November 14. 15:03, szerda | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI/MTI/Komka Péte

Egy városban már veszélyes, ötben egészségtelen a levegő

Egy városban már veszélyes, ötben egészségtelen a levegő

Egy városban veszélyes, ötben egészségtelen a levegő a magas szállópor-koncentráció miatt.

A tisztifőorvos a Facebook-oldalán szerdán azt írta: a levegőhigiénés index alapján Nyíregyházán veszélyes a levegő minősége, öt helyen, Budapesten, Dunaújvárosban, Kecskeméten, Miskolcon és Putnokon pedig egészségtelen a levegő. A Nemzeti Népegészségügyi Központ értékelése alapján további tizennyolc településen „kifogásolt” a levegőminőség; ezek: Debrecen, Dorog, Eger, Esztergom, Hernádszurdok, Kazincbarcika, Oszlár, Pécs, Salgótarján, Sajószentpéter, Százhalombatta, Szeged, Székesfehérvár, Szolnok, Tököl, Vác, Várpalota, Veszprém.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat Facebook-oldala szerint a hidegfront átvonulása után várhatóan javulni fog a levegőminőség. Az éjszaka megélénkülő, a Dunántúlon olykor erős északnyugati szél elkezdte megtisztítani a levegőt, ez főleg a magasabb hegyekben volt érezhető, ott viharos lökések is előfordultak - írták.

Címkék: levegő, szálló por

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 28. 08:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban

A kínai BYD 32 milliárd forint értékű beruházással új elektromosbusz-gyártó üzemet épít Komáromban, amelynek köszönhetően 620 új munkahely jön majd létre

2025. Június 28. 08:38, szombat | Belföld

E.ON: informatikai átállás miatt késhetnek az MVM Next elszámoló számlái

Az E.ON Hungária Csoport informatikai átállása miatt az MVM Next elszámoló számlái akár 3 hetet is késhetnek - közölte az E.ON és az MVM Next pénteken az MTI-vel.

2025. Június 28. 08:32, szombat | Belföld

Másodfokú hőségriasztás lép életbe hétfőtől

Másodfokú hőségriasztást rendel el a HungaroMet Zrt. előrejelzése alapján az országos tisztifőorvos Magyarország teljes területére hétfő 0 órától július 4., péntek 24 óráig

2025. Június 28. 08:30, szombat | Belföld

Orbán szerint a Vokssal megállították Ukrajna uniós csatlakozását

A Voks 2025 több mint 2 millió szavazatával megállítottuk Ukrajna európai uniós csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország című műsorában.