Hírek
2016. Szeptember 11. 09:02, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Elektromobilitás szövetség: elérhető az 50 ezer elektromos autó Magyarországon
A Magyar Elektromobilitás Szövetség elnöke szerint elérhető, hogy Magyarországon 2020-ra 50 ezer elektromos autó közlekedjen, mert megfelelő mértékű a technológia fejlődése.
Ungár János az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában azt mondta, a technológia egyik nehézsége, hogy a meghajtáshoz szükséges energiát miként tárolják és hogyan vigyék magukkal a járművek. Szerencsére az akkumulátorok olyan ütemben fejlődnek, hogy nem elérhetetlenek a korábban kitűzött értékesítési darabszámok.
Hangsúlyozta: muszáj alternatív meghajtások felé elmozdulni, mert a jelenlegi szén-dioxid-kibocsátás mellett nem fenntartható a közlekedés.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld
Változékony idő várható az új év első hétvégéjén
2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld
NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok
Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Már több mint 20 ezer fiatal jutott lakáshoz az Otthon Start Programnak köszönhetően
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:
