Városlista
2026. május 17, vasárnap - Paszkál

Hírek

2012. Január 03. 08:06, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Fagyhalál: 58 áldozat

Fagyhalál: 58 áldozat

Magyarországon 2011. október 8. és 2012. január 2. között 58-an távoztak az élők sorából kihűlés miatt, köztük tizenkét nő - jelentette a Magyar Szociális Fórum hétfőn.

Az adat annak dacára is megdöbbentő, hogy a fagyhalálban elhunytak száma csökkenő tendenciát mutat a múlt év azonos időszakához képest. Tavaly január 4-ig száztizen hűltek ki a szabad ég alatt, illetve fűtetlen otthonukban.

Ugyanakkor nem tartalmazza azoknak a számát, akik kórházba szállításuk után haltak meg, mert már nem tudtak segíteni rajtuk. A végzetes kihűlés miatt kórházba került és ott meghalt emberek számát az MSZF 20-30 főre becsüli.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: fagyhalál

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld

Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert

Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.

2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld

Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség

Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter