Városlista
2026. május 18, hétfő - Erik, Alexandra

Hírek

2022. Január 25. 07:00, kedd | Külföld
Forrás: mti - Fotó: illusztráció

Fizetőssé válik az elektromosautó-töltés az autópályákon Horvátországban

Fizetőssé válik az elektromosautó-töltés az autópályákon Horvátországban

Horvátországban hétfőtől a legtöbb helyen fizetőssé válik az elektromosautó-töltés az autópályákon - közölte a Horvát Elektromos Művek (HEP) ELEN nevű elektromos villámtöltő-hálózata honlapján.

A töltőkön 22 kW-ig csúcsidőben 2,70 kunát (128,66 forint), csúcsidőn kívül 2,31 kunát (110,07 forint) kell fizetni percenként a töltési szoltáltatásért. 22,2 és 50 kW között a villámtöltőkön a díjazás 3,50 kuna (166,78 forint), illetve 2,90 kuna (138,19 forint), míg 50 kW felett 4,50 kuna (214,42 forint), illetve 4,45 kuna (212,04 forint).

A csúcsidőre vonatkozó magasabb díjakat nyári időszámítás esetén 8-tól 22 óráig, téli időszámítás esetén 7 és 21 óráig számítják.

A megadott töltési idő túllépése után parkolási díjat is kell fizetni, amelyet egy kunában határoztak meg percenként.

A HEP ELEN márkanéven felállított töltőállomás-hálózata jelenleg 300 nyilvános és saját gépkocsiparkjának szükségleteit kielégítő töltőállomást foglal magába az egész ország területén. Lefedi az autópályákat és más fontos horvátországi közúti útvonalakat, turisztikai célpontokat, köztük több sziget is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 18. 15:00, hétfő | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba Irán ellen

Donald Trump amerikai elnök ismét cselekvésre szólította fel Iránt a konfliktus rendezése érdekében, ellenkező esetre az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba vasárnap.

2026. Május 18. 14:00, hétfő | Külföld

Videó - Összeütközött a levegőben két katonai repülőgép egy légi bemutatón az Egyesült Államokban

Összeütközött a levegőben két katonai repülőgép egy légi bemutatón az Egyesült Államok Idaho államában vasárnap, a pilóták túlélték a balesetet.

2026. Május 17. 14:00, vasárnap | Külföld

Brexit - A brit kormányfő egyik kihívója szerint Nagy-Britanniának újból csatlakoznia kell az EU-hoz

Nagy-Britanniának újból csatlakoznia kell az Európai Unióhoz - mondta szombaton Wes Streeting volt brit egészségügyi miniszter, aki Keir Starmer miniszterelnök tisztségére pályázik.

2026. Május 15. 15:00, péntek | Külföld

Donald Trump: fokozni kell az amerikai-kínai együttműködést