Hírek
2018. Június 19. 08:40, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Folytatódik a szúnyogirtás
Budapesten és a Balatonnál is folytatódik ezen a héten a szúnyogirtás - tájékoztatta a program koordinálását végző Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) helyettes szóvivője hétfőn az MTI-t.
Mukics Dániel közölte, a héten 45 ezer hektáron, illetve 125 településen gyérítik a szúnyogokat: a főváros III., IV., XVI., XVII., XXII. és XXIII. kerületében, a Csepel-szigeten és Békés megyében. A Balatonnál a biológiai szúnyoglárva-gyérítés után megkezdődik a légi permetezés, mintegy 12,5 ezer hektáron - mondta.
Április 23. óta eddig 849 településen, összesen 266 ezer hektáron irtották a rovarokat - tette hozzá.
Felidézte: a múlt héten Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Csongrád és Bács-Kiskun megyében, valamint Sopron és Mosonmagyaróvár térségében terveztek szúnyoggyérítést, de a viharos időjárás miatt több településen elhalasztották a munkákat, az északnyugati régióban pedig teljesen elmaradtak a kezelések. Ezen a héten viszont pótolják az elmaradt permetezéseket is.
Felhívta a figyelmet arra, hogy a szúnyogirtásnál használt készítmény emberre, háziállatokra, madarakra és növényekre még hosszú távon sincs káros hatással. A méhekre azonban veszélyes lehet az irtószer, ezért a kezelések előtt minden méhészt értesítenek a gyérítés idejéről és helyéről, hogy biztonságba tudják helyezni a kaptárokat.
Arról is beszámolt, hogy a katasztrofavedelem.hu weboldalon elérhető a szúnyoggyérítés heti programja, vagyis az, hogy melyik településen melyik napon permeteznek.
Az önkormányzatok a központi program mellett saját költségvetésük terhére önállóan is végezhetnek szúnyoggyérítést.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld
Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly
Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld
Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat
Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét
2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról
A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében
Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.
