Hírek
2018. Október 28. 18:09, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Hajnalban is melegrekordot mértek
Vasárnapra virradóra a legmagasabb minimumhőmérsékleti rekord is megdőlt - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat Facebook-oldalán.
Ezen a napon soha nem mértek még ilyen magas minimum-hőmérsékletet: Kelebián mindössze 16,6 fokig hűlt a levegő.
Az eddigi csúcsot Zalaegerszeg tartotta, ahol 1923-ban 15,7 Celsius-fokot regisztráltak.
Szombaton a legmagasabb maximumhőmérsékleti rekord dőlt meg. A legmelegebb a Csongrád megyei Kübekházán volt, ahol 27,3 fokot is mértek délután. (Balatonfenyvesen 1952-ben 26 fokot rögzítettek. Szombat délután több állomáson is mértek ennél melegebbet.)
Az előrejelzés szerint vasárnap napközben legfeljebb néhol, majd késő délutántól, estétől egyre több helyen várható eső, zápor, esetleg egy-egy zivatar is előfordulhat. Nagy területen erős, helyenként viharos lesz a szél. A legmagasabb hőmérséklet általában 21-26 fok között alakul, északon lehet néhány fokkal hűvösebb. Késő estére többnyire 14-19 fok közé hűl le a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld
Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat
Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét
2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról
A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében
Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.
