Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2014. Január 28. 08:37, kedd | Helyi
Forrás: SMKI

Hatékonyan működött a katasztrófavédelem Somogyban

Hatékonyan működött a katasztrófavédelem Somogyban

A január havi kirendeltség-vezetői értekezleten a tervezett napirendi pontokon túl a péntek-szombati hóhelyzetet értékelte dr. Horváth Jenő tűzoltó ezredes megyei katasztrófavédelmi igazgató

A somogyiak többsége odafigyelt a figyelmeztető előrejelzésekre, ennek ellenére számos esetben riasztották a megyei tűzoltó egységeket bajba jutott autósok mentéséhez.
A kirendeltségvezetők megosztották egymással tapasztalataikat, majd a megyei katasztrófavédelmi igazgató feladatként határozta meg számukra, hogy a jövőben a vasúti közlekedés zavartalansága miatt kiemelt figyelmet kell fordítani ezen a területen is a megelőzésre. Dr. Horváth Jenő hangsúlyozta: az nem fordulhat elő, hogy a sínekre dőlt fák, felsővezetékeket leszakító faágak miatt órákra leálljon egy szakaszon a vasúti közlekedés. Ezért ellenőrizni fogják a katasztrófavédelem munkatársai a kritikus helyeket, ha kell, kötelezik az üzemeltetőket a veszélyes fák eltávolítására.
Majd az ezredes megköszönte a hivatásos állomány munkáját,helytállását, elismerően nyilatkozott az önkéntesek példamutató szolgálatteljesítéséről is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 20. 11:00, hétfő | Sport

Bundesliga - Harmincötödször bajnok a Bayern München

A címvédő Bayern München 4-2-re legyőzte hazai pályán a VfB Stuttgartot vasárnap délután a német labdarúgó Bundesliga 30. fordulójában, és ezzel megszerezte 35. bajnoki aranyérmét.

2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására

Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.