Városlista
2026. május 18, hétfő - Erik, Alexandra

Hírek

2014. Január 30. 12:38, csütörtök | Helyi
Forrás: SMKI, fotó: blikk.hu

Hóhelyzetben is talpon az önkéntesek

Hóhelyzetben is talpon az önkéntesek

Somogy megyében az elmúlt hétvégén összesen 63 eseménynél 16 önkéntes tűzoltó egyesület teljesített szolgálatot.

Legtöbb esetben, összesen 48 alkalommal bajbajutott gépjárműveket és azok utasait kellett menteni.
A havas, jeges úton balestet szenvedett polgárokon 16 alkalommal segítettek többek között a szentbalázsi, balatonkeresztúri, fonyódi, kéthelyi, somogyvári, mikei, balatonboglári és polgárdi önkéntesek. Több esetben kellett elakadt tehergépjárműveket, buszokat vontatni, az árokból csőrlő segítségével kiemelni, talpra állítani. Ezt a műveletet legtöbbször a Kötél Kaposvári Önkéntes Tűzoltó és Életmentő Egyesület tagjai hajtották végre mintegy 31 alkalommal.

A megye déli és nyugati részén a kidőlt fák adták a legtöbb munkát a katasztrófavédelemmel együttműködési megállapodást kötött önkéntes egységeknek. A hó súlyától a közútra, vasúti sínekre és felsővezetékekre dőlt fák eltávolítását 13 helyszínen végezték Berzence, Görgeteg, Lábod, Segesd, Szulok, Nagybajom és Kadarkút települések önkéntesei.

Egy-egy esetben pedig személymentésnél és tűzesetnél működtek közre a megye önkéntes tűzoltói.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.