Hírek
2013. Július 16. 09:04, kedd |
Külföld
Forrás: InfoVáros
Kettéharapta a cápa, esélye sem volt a lánynak
Tiltott helyen fürdött az áldozat.
Csupán öt méternyire volt a parttól a 15 éves francia lány, amikor egy cápa emelkedett ki a vízből és kettéharapta a testét. A víz a törzse felét a partra vetette, a test másik részét a ragadozó magával vitte.
Esélye sem volt a 15 éves francia diáklánynak, aki a szünidejét akarta az Indiai-óceán partjainál eltölteni egy paradicsomi szigeten, a Madagaszkár közeli Reunionon. A lány egy olyan partszakaszon ugrott a vízbe, ahol egyébként tilos a fürdőzés, bár a polgármester elmondása szerint jó ideje már annak, hogy egy cápa ennyire közel a parthoz úszókra támadt. Ezúttal azonban bekövetkezett a tragédia, helyi idő szerint hétfőn délután 3 óra körül felbukkant a szörny, és mire a lány elmenekülhetett volna, már le is csapott. A támadás villámgyors volt és halálos: a tengeri ragadozó szó szerint félbeharapta az áldozata testét, az egyik felét magával ragadva, a másikat viszont a víz sodorta partra - a lány nővérének szeme láttára. A helyi közbiztonsági vezető elmondta, hogy keresik a lány testének másik felét és megpróbálják visszaadni a családnak. Az áldozat nővére és apja egyelőre a szigeten maradt. Mint Huguette Bello polgármester elmondta, a szörfösök rendszeresen az életükkel játszanak a vízen, de eddig egyáltalán nem volt megszokott jelenség, hogy egy cápa ennyire közel merészkedjen a víz partjához - írta a Daily Mail. Legutóbb májusban történt tragédia, amikor egy széllovast nem túl messze a strandtól, de a vízben jóval beljebb megtámadott és megölt egy cápa - még élve hozták ki a vízből a 36 éves sportolót, de a vérveszteség végzetes volt.
Az elmúlt két évben arrafelé összesen három ember halt meg cápatámadásban, idén viszont a francia diáklány tragédiája már a második. A szakemberek ismét felhívták a figyelmet, hogy a cápa alapvetően nem emberevő ragadozó, de gyakran összekeverik az úszók mozdulatait a természetes zsákmányaikkal, mint például a teknősökkel, a szörfösök elleni támadások hátterében pedig legfőképp a "kíváncsiságuk" áll: nem ölni akarnak, csupán a szájukkal tájékozódnak.
Tavaly az egész világon összesen 78 cápatámadást jelentettek, ezekből 8 végződött halállal.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 18. 07:20, kedd | Külföld
Volodimir Zelenszkij és Emmanuel Macron szándéknyilatkozatot írt alá száz Rafale vadászrepülőgép vásárlásáról
Volodimir Zelenszkij ukrán és Emmanuel Macron francia elnök általuk \"történelminek\" nevezett szándéknyilatkozatot írt alá hétfőn Párizsban arról, hogy Ukrajna száz Rafale típusú francia szuperszonikus vadászrepülőgépet vásárol.
2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára
Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen
2025. November 15. 08:35, szombat | Külföld
A lengyel elnök újraaktiválná a V4 csoportot
2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld
Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában
Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.
