Hírek
2011. Július 30. 14:45, szombat |
Sport
Forrás: Nemzeti Sport Online
Kis Gergő országos csúccsal jutott a döntőbe
Csak egy magyar érdekeltségű úszószám előfutamaira került sor magyar idő szerint szombat hajnalban a sanghaji vizes világbajnokságon: férfi 1500 méter gyorson Kis Gergő és Gyurta Gergely állt rajthoz.
A szerdán 800 m gyorson bronzérmet szerző Kis a második legjobb idővel, saját országos csúcsát megdöntve került be a fináléba. Gyurtának nem sikerült a továbbjutás.
FÉRFI 1500 M GYORS
Kis Gergő 14:52.72 perces idejével saját országos csúcsát megjavítva jutott be a férfi 1500 méteres gyorsúszás döntőjébe. A szám másik magyar indulója, Gyurta Gergely nem kvalifikálta magát a fináléba.
A férfi 800 m gyorson szerdán bronzérmet szerző Kis magabiztosan nyerte meg a saját futamát. Eredményével a júniusban felállított 15:01.43 perces rekordját döntötte meg, és ezzel a második helyen került be a döntőbe a kínai Jang Szun mögött.
„Ezeregyszáznál fáradtságot éreztem, ám sikerült leküzdenem. Jó volt ez az egész. Nem nagyon szeretek középen úszni, inkább jobb oldalt surranni, de azért nem zuhanok össze ettől" – mondta a helyszínen tartózkodó kollégánknak Kis Gergő.
Gyurta csak a nyolcadik helyen végzett saját futamában, és 15:22.50 perces idejével a 20. lett az összetettben, így nem jutott be a döntőbe.
NŐI 50 M GYORS
A svéd Therese Alshammar és az amerikai Jessica Hardy jutott be az első helyen a női 50 méteres gyorsúszás elődöntőjébe.
Mindkét sportoló 24.82 másodperc alatt teljesítette a távot a viadal szombati versenynapjának nyitó számában. A harmadik helyen a fehérorosz Aljakszandra Heraszimenia jutott tovább.
NŐI 50 M MELL
A világcsúcstartó Jessica Hardy a gyors után 50 méter mellen is az első helyen került be az elődöntőbe.
Az amerikai klasszis 30.20 másodperces ideje négy tizeddel maradt el a saját csúcsától, és több mint fél másodperccel előzte meg a második helyen elődöntőbe jutó orosz Julija Jefimovát, illetve az amerikai Rebecca Sonit.
FÉRFI 50 M HÁT
Gerhard Zandberg jutott be az első helyen a férfi 50 méteres hátúszás elődöntőjébe.
Egyedül a dél-afrikai versenyző ért el 25 másodpercnél jobb időeredményt (24.72), és ezzel a francia Camille Lacourt-t, valamint a német Helge Meeuwöt előzte meg.
NŐI 4x100 M VEGYES VÁLTÓ
Az Egyesült Államok magabiztosan, az első helyen jutott döntőbe a női 4x100 méteres vegyes váltóban. A második helyen az oroszok, a harmadikon a kínaiak mentek tovább – jóval lemaradva az Egyesült Államoktól.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 13. 07:31, péntek | Sport
Férfi kézilabda BL - Kínos veszprémi vereség a csoportkör zárásán
A Veszprém házigazdaként 38-33-ra kikapott a dán Aalborg HB-től csütörtökön a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, és fennállása legrosszabb csoportkörét zárta hét-hét győzelemmel és vereséggel.
2026. Március 13. 07:23, péntek | Sport
Európa-liga - Kétgólos ferencvárosi győzelem és előny a nyolcaddöntőben
A Ferencváros 2-0-ra legyőzte a vendég Bragát a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntős párharcának csütörtöki első mérkőzésén, így jó helyzetben utazhat Portugáliába a jövő szerdai visszavágóra.
2026. Március 12. 10:00, csütörtök | Sport
Európa-liga - Keane: papíron esélyesebb a Braga, de nyerni akarunk
2026. Március 11. 10:00, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - Egygólos előnyben Sallaiék Szoboszlaiékkal szemben
Sallai Roland csapata, a Galatasaray hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Szoboszlai Dominikkal és Kerkez Milossal felálló Liverpoolt a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.
