Hírek
2011. Július 18. 07:21, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Könnyítik a bekamerázás szabályait
Egy törvénymódosítással egyszerűbbé válik a társasházak bekamerázása. Eddig a lakók 100 százalékának belegyezése szükségeltetett a biztonsági eszköz felszereléséhez, mostantól azonban elég a minősített többség.
A közrádió összeállításából kiderül, hogy a társasházak bekamerázásához eddig az adatvédelmi törvény volt az irányadó, ez viszont a lakók száz százalékának az egyetértéséhez kötötte az eszközök használatát.
Egy nagy épületben viszont lehetetlen beszerezni minden lakó beleegyezését, mert vannak például külföldi tulajdonosok, akik nem is az országban élnek, de sokan mások is csak befektetési szándékkal vesznek lakást, szóval nem lehetséges száz százalékos közgyűlést összehozni.
Egy törvénymódosítással azonban egyszerűbbé válik a bekamerázás, elég a döntéshez a minősített többség. De kamerákat csak bűncselekmények megelőzésére, vagyon- és személyvédelmi céllal szabad felszerelni, és csak akkor, ha a védelem másképp nem oldható meg. Ezzel egyidejűleg el kell fogadni egy adatkezelési szabályzatot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet
A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.
2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket
2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld
Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere
Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
