Városlista
2025. augusztus 14, csütörtök - Marcell

Hírek

2019. Április 11. 15:07, csütörtök | Bulvár
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Közönségkedvenc színészekkel készül a Pesti balhé című film

Közönségkedvenc színészekkel készül a Pesti balhé című film

Közönségkedvenc színészekkel készül a Pesti balhé című vígjáték, amelyet Lóth Balázs (Nincs mese, 200 első randi) rendez - közölte a Magyar Nemzeti Filmalap az MTI-vel csütörtökön.

A Filmalap támogatásával készülő film egy fordított műkincsrablásról szól. A középpontban egy gyerekkori barátokból álló társaság áll, amelyet egy tragikus haláleset ránt ismét össze. Együtt határozzák el, hogy valóra váltják balesetben elhunyt barátjuk nagy álmát: belopják összetéveszthetetlenül egyedi képét egy egész Budapestet izgalomban tartó képaukcióra.

A Pesti balhé főszerepét a tavalyi BUÉK-ból ismerős Mészáros Béla (Marcell) alakítja. Mellette a Kincsem steampunk kosztümjeit levetkőző, rockosabb külsőt öltő Petrik Andrea (Alexa), az ön- és közveszélyes Jet bőrébe bújó Szabó Simon, Elek Ferenc (Guszti), Inotay Ákos (Adrián) és Jászberényi Gábor (Vinsz) lesz látható a filmben. Kisebb szerepekben pedig olyan színészek állnak kamerák elé, mint Hegedűs D. Géza vagy Reviczky Gábor.

A Pesti balhé rendezője Lóth Balázs, aki a forgatókönyvet együtt írta Kis-Szabó Márkkal és Inotay Ákossal. A produceri feladatokat Fülöp Péter és Hutlassa Barnabás látja el, míg Balázs István Balázs operatőrként, Fekete Anna látványtervezőként, Kovács Andrea jelmeztervezőként dolgozik a filmen.

A forgatás áprilisban, májusban és júniusban, Budapest számos emblematikus, valamint a főváros kevésbé ismert arcát megmutató helyszínén fog zajlani. Várhatóan 2020 elején kerül a mozikba a Pesti balhé az InterCom forgalmazásában – olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 14. 07:37, csütörtök | Bulvár

Sziget - Rekordmennyiségű sátrat adományoztak a Máltai Szeretetszolgálatnak a látogatók

Idén minden korábbi évhez képest kevesebb gazdátlan kempingfelszerelést hagytak hátra maguk után a Sziget fesztivál résztvevői, de rekordmennyiségű sátrat, matracot és takarót adtak le a gyűjtőpontokon

2025. Augusztus 13. 07:27, szerda | Bulvár

OMSZ: komolyabb beavatkozásra nem volt szükség a Sziget Fesztiválon, 1500 esetben nyújtottak segítséget

Komolyabb mentőbeavatkozásokra eddig nem volt szükség a Sziget Fesztiválon, rendkívüli esemény nem történt - közölte az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) kedd délután az MTI-vel.

2025. Augusztus 12. 07:40, kedd | Bulvár

Sziget - Magyar lány a fesztivál 11 milliomodik látogatója

Egy Ománban élő magyar lány lett a Sziget fesztivál történetének 11 milliomodik látogatója, akit a rendezvény hétfői zárónapján köszöntöttek a bejáratnál.