Városlista
2025. augusztus 14, csütörtök - Marcell

Hírek

2015. Március 16. 10:24, hétfő | Külföld
Forrás: MTI

Lassan csökken a nők és a férfiak keresete közötti különbség Németországban

Lassan csökken a nők és a férfiak keresete közötti különbség Németországban

Egy százalékponttal csökkent 12 év alatt Németországban a nők és a férfiak bruttó keresete közötti különbség - közölte hétfőn a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis.

A férfiak és nők közötti jövedelemkülönbség átlagos bruttó órabérre vetítve 22 százalékos volt 2014-ben Németországban. A férfiak tavaly bruttó 20,20 eurót, a nők 15,83 eurót kerestek egy óra alatt.

A férfiak és a nők keresete között a legkisebb különbség az egykori NDK tartományaiban volt tavaly, 9 százalékos, míg a nyugati tartományokban 23 százalékos.

A 2006-tól vezetett statisztikák szerint az egykori NDK területén kezdetben 6 százalékos volt a különbség nemek keresete között, de folyamatosan növekszik. A különbség 2010-ben érte el a 7 százalékot, majd 2012-ben a 8 százalékot és tavaly a 9 százalékot.

A nyugati tartományokban a nemek bruttó keresete között éveken át stabilan 24 százalék volt a különbség a férfiak javára, ami aztán 2013-ban csökkent először 23 százalékra és tavaly is annyi volt.

Összesítve Németországban a keresetek közötti stabilan 23 százalékos különbség 2010-ben csökkent 22 százalékra és azóta annyi.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 14. 07:47, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Nyugati szövetségesek: Ukrajna nélkül nem lehet dönteni a rendezésről

Az Ukrajnát támogató nyugati szövetségesek szerint a békéhez vezető utat nem lehet Ukrajna részvétele nélkül kijelölni.

2025. Augusztus 13. 07:36, szerda | Külföld

Peking megszakított minden kapcsolatot a cseh államfővel a dalai láma miatt

Kína Tibetet saját területének, s a dalai lámát pedig szeparatistának tekinti.

2025. Augusztus 12. 07:37, kedd | Külföld

Donald Trump puhatolózó jellegű, de konstruktív tárgyalásra számít Vlagyimir Putyinnal

Donald Trump szerint puhatolózó jellegű lesz, és konstruktív lehet a péntekre tervezett alaszkai találkozója Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - az amerikai elnök erről hétfői sajtótájékoztatóján beszélt a Fehér Házban.

2025. Augusztus 11. 07:18, hétfő | Külföld

NATO-főtitkár: a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin szándékainak komolyságára

A NATO főtitkára szerint a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin orosz elnök szándékainak komolyságára – Mark Rutte erről amerikai médiumoknak adott interjúkban beszélt vasárnap.