Hírek
2011. December 23. 13:30, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Állami nyugdíjat kapnának a magánkasszánál maradók is

Jövő év márciusának végéig kezdeményezhetik a volt magánkassza tagok az állami nyugdíjrendszerbe történő visszalépésüket – erre tett javaslatot a parlament alkotmányügyi bizottsága.
Az átlépők felvehetnék reálhozamukat és a tagdíj-kiegészítés összegét is. A magánkasszánál maradok ugyanakkor szintén állami nyugdíjban részesülnének.
Csütörtökön nyújtotta be módosító javaslatát a pénzügyi stabilitásról szóló törvény mellé az alkotmányügyi bizottság: a kormány által is támogatott elképzelés szerint a magán-nyugdíjpénztári tagok 2012. március 30-ig kezdeményezhetnék az állami rendszerbe történő átlépést s korábbi tagságuk megszüntetését – a korábbi státuszt pedig május 31-én számolnák fel végleg. Az átlépők jogosultak lennének a tagdíj-kiegészítésként befizetett összeg, és a reálhozamot felvételére, a pénzt pedig önkéntes pénztárba, illetve a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerben létrejövő egyéni számlájukra utalhatják – javasolta a bizottság. A szerdán Matolcsy György által ismertetett törvényjavaslat csak a tagdíj-kiegészítés összegét ajánlotta fel.
Állami nyugdíjat kapnak majd ugyanakkor azok is, akik nem jelentkeznek át – hiszen a magán-nyugdíjpénztári befizetések állami rendszerbe történő átvezetése erre feljogosítja őket. A stabilitási törvényjavaslatról várhatóan pénteken dönt az Országgyűlés, s elképzelhető, hogy a szabályozás címét is megváltoztatja – közli a hirado.hu.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld
Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására
Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.
2025. Október 03. 07:00, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország történetének leghosszabb távú LNG-szerződését írta alá az ENGIE-vel
Magyarország történetének leghosszabb távú szerződését írta alá cseppfolyósított földgáz (LNG) beszerzéséről a francia ENGIE-vel, amely fontos pillérét fogja jelenteni hazánk energiabiztonságának a jövőben
2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld
Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása
Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.
2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát