Hírek
2016. Június 03. 17:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Második világháborús bombát találtak a fővárosban

Elszállítják a helyszínről azt a második világháborús bombát, amelyet pénteken találtak egy építkezésen Budapesten, az Infoparknál - tájékoztatta a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-t.
Várkonyi Melinda közölte: egy SC típusú, 250 kilós német repesz-rombolóbomba került elő, amelyben benne voltak ugyan a gyújtószerkezetek, de a kondenzátorok lemerültek, így működésképtelen volt, nem kellett hatástalanítani a helyszínen.
Korábban a bomba vizsgálatának idejére lezárták a Magyar Tudósok körútját, a Gábor Dénes utat, a Neumann János utcát, a Magyar Nobel-díjasok útját, a Pázmány Péter sétányt, valamint a Rákóczi híd budai lehajtóját. Ezt a korlátozást hamarosan feloldják.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 14. 07:49, csütörtök | Belföld
Harmadfokú hőségriasztás csütörtöktől vasárnapig
2025. Augusztus 14. 07:46, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal
A magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök egy amerikai médiumnak adott, szerdán megjelent interjúban.
2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében
Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel
2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld
AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok
A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest