Hírek
2012. Április 26. 14:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Még egy hétig igényelhető a baromfi állatjóléti támogatás
Április 30-ig adhatják be a gazdák az első negyedéves baromfi állatjóléti támogatási kérelmeket a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) megyei kirendeltségeihez.
Az intézkedés mintegy 1600 baromfitartásból élő gazdálkodót érint.
A 4 milliárd forintos támogatás növendék csirkére, szabad-tartásos csirkére, gyöngyösre, pecsenyelibára, növendék libára, fiatal libára, pecsenyekacsára és növendék kacsára, átminősített tenyészkakasra, tenyészjércére, házi tyúkra és átminősített előnevelt (növendék) pulykára, valamint levágott baromfifélére is igényelhető.
A nemzeti segítségből azok a baromfitartók részesülhetnek, akik teljesítik az előírtakon túlmutató állatjóléti kötelezettségeket, például az állati fehérjétől mentes takarmányt, a kíméletes állatmozgatást és szállítást, vagy az ivóvizes itatást. Az intézkedés mintegy 1600 baromfitartásból élő gazdálkodót érint.
Az Európai Bizottság által jóváhagyott, és 2013. december 31-ig fenntartható állatjóléti támogatás elősegíti az állattenyésztési ágazat stabilizálását, és hozzájárul a vidéki munkahelyek megőrzéséhez.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld
Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert
Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.
2026. Május 17. 11:00, vasárnap | Belföld
Tanács Zoltán: a tudomány szabadsága nem azonos az ellenőrizhetetlenséggel
2026. Május 17. 11:00, vasárnap | Belföld
A BYD tovább erősít a stratégiai helyszínként kezelt magyar piacon
2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld
Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség
Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter
