Hírek
2022. November 15. 13:18, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Meseíró pályázatot hirdet a Nagycsaládosok Országos Egyesülete

A családi és emberi kötődés és gondoskodás erősítése céljából a Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE) meseíró pályázatot hirdet Gyermekeink ajánlják - nagycsaládosok meséi II. címmel.
A nagy meseírók művei mellett nagyon sok szülő maga is talál ki történeteket, meséket, amiket aztán több gyermekének is mesél az évek során. A pályázat során ezeket szeretnék megismerni, a gyermekek által kedvelt saját meséket - olvasható a NOE kedden az MTI-hez eljuttatott közleményében.
Mint írják, a kiírás szerint szülők, valamint idősebb testvérek egyaránt jelentkezhetnek a szépirodalmi pályázatra. Azok jelentkezését is várják, akik nem tagjai a Nagycsaládosok Országos Egyesületének.
A tájékoztatás szerint a 2017 után másodszor meghirdetett pályázatra korosztálytól függetlenül, gyermekek számára írt meséket várnak, amelyek alkalmasak arra, hogy azt a szülők bármikor elmondhassák, felolvashassák gyermekeiknek.
A beérkezett műveket szakmai Bíráló Bizottság bírálja el. Pályázónként maximum egy pályázatot fogadnak el, azonban egy családból többen is pályázhatnak.
A legjobb három pályamű díjazásra kerül: az első helyezettet 400 000 forint; a második helyezettet 200 000 forint; a harmadik helyezettet pedig 100 000 forint illeti meg. A nyertes pályaműveket a NOE Levelek című kiadványban is közölni fogják - írja a közlemény.
A pályázatokat a noe@noe.hu e-mail címre várják 2023. január 15-ig. Az eredményhirdetés 2023. február 28-án várható.
Bővebb információk és a részletes szakmai követelmények a Nagycsaládosok Országos Egyesületének honlapján és Facebook-oldalán találhatók meg - áll az összegzésben.
Fotó: NOE
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 28. 08:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban
A kínai BYD 32 milliárd forint értékű beruházással új elektromosbusz-gyártó üzemet épít Komáromban, amelynek köszönhetően 620 új munkahely jön majd létre
2025. Június 28. 08:38, szombat | Belföld
E.ON: informatikai átállás miatt késhetnek az MVM Next elszámoló számlái
Az E.ON Hungária Csoport informatikai átállása miatt az MVM Next elszámoló számlái akár 3 hetet is késhetnek - közölte az E.ON és az MVM Next pénteken az MTI-vel.
2025. Június 28. 08:32, szombat | Belföld
Másodfokú hőségriasztás lép életbe hétfőtől
Másodfokú hőségriasztást rendel el a HungaroMet Zrt. előrejelzése alapján az országos tisztifőorvos Magyarország teljes területére hétfő 0 órától július 4., péntek 24 óráig
2025. Június 28. 08:30, szombat | Belföld
Orbán szerint a Vokssal megállították Ukrajna uniós csatlakozását
A Voks 2025 több mint 2 millió szavazatával megállítottuk Ukrajna európai uniós csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország című műsorában.