Városlista
2026. június 14, vasárnap - Vazul

Hírek

2011. December 05. 07:18, hétfő | Belföld
Forrás: HírTv

Mindent kiadnak, ahová ágyat lehet tenni

Mindent kiadnak, ahová ágyat lehet tenni

Három hónap alatt nyolcezer fővel nőtt Mosonmagyaróvár lakossága az oda érkező, Ausztriában dolgozó vendégmunkások miatt – számolt be a Hír Televízió.

A Lajta-parti kisvárosban bezárt panziókat, laktanyaépületet is kiadnak, sok közülük nem bejelentett szálláshely.

A Kelet-Magyarországról érkező és jobbára Ausztriában munkát vállaló vendégmunkások áradata miatt három hónap alatt nyolcezerrel nőtt a határ menti Mosonmagyaróvár lélekszáma. A vendégmunkások fogadására rövid idő alatt komplett iparág épült ki Mosonmagyaróváron. A legtöbb helyen csupán néhányan laknak, de akadnak több tízfős munkásszállók is.

Egy szarvasi asszony egész családjával együtt érkezett a Lajta-parti városba. Férje jár át dolgozni Ausztriába. Azt mondja, ő is menne, de vigyáznia kell a gyerekekre. A család idősebb gyermeke szakácsnak tanul Mosonmagyaróváron, mert tudja, hogy ezzel a szakmával jól fizető munkahelyet találhat majd a határ túloldalán. A fiú úgy fogalmazott, Ausztriában „mindent meg lehet kapni, több a munkalehetőség is”.

A harmincezres Lajta-parti kisvárosban szinte mindent kiadnak, ahová ágyat lehet tenni. Bezárt panziókat, rég nem használt laktanyaépületet nyitnak meg, ahol sokszor méltatlan körülmények között szállásolnak el embereket a bérmunka-közvetítők. Az önkormányzat és a rendőrség most közösen igyekszik felmérni az ideiglenes munkásszállókat.

Nagy István, Mosonmagyaróvár polgármestere szerint a bérmunka-közvetítők sokszor csak a fekvőhelyet biztosítják a vendégmunkásnak, akik nem tiltakoznak, hiszen reggeltől estig Ausztriában dolgoznak, és az a céljuk, hogy minél kevesebb pénzt költsenek. Mint mondta, a nem bejelentett szálláshelyeken a körülmények is rosszabbak. Ráadásul ezzel az önkormányzat adóbevételtől esik el.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app

Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Június 13. 14:00, szombat | Belföld

Németh Zsolt bírálta a Fidesz EU ellenes politikáját

Németh Zsolt: a Fidesz-kormány \"túltolta\" az Európa-ellenes politikát, a pártnak vissza kell térnie a polgári irányhoz.

2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld

Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula

Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld

Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok

Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.