Hírek
2020. Július 11. 09:08, szombat |
Bulvár
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Nőtt a világ dollármilliomosainak összesített vagyona tavaly

A világ dollármilliomosainak összesített vagyona tavaly 8,6 százalékkal 74 ezer milliárd dollárra nőtt a Capgemini pénzügyi tanácsadó cég éves jelentése szerint.
A World Wealth Report szerint a legalább egymillió dollár befektetéssel rendelkező magánszemélyek száma 8,8 százalékkal 19,6 millióra emelkedett tavaly.
A jelentés összeállítói szerint a vagyonosok számának és vagyonuk gyarapodásának elsődleges oka az értékpiacok szárnyalása volt. Érdekességként megjegyezték, hogy 2012 óta tavaly először nőtt nagyobb mértékben a milliomosok vagyona Észak-Amerikában, mint az ázsiai és csendes-óceáni térségben.
A dollármilliomosok száma tavaly Észak-Amerikába 10,9 százalékkal 6,3 millióra, a Közel-Keleten 9,3 százalékkal, Európában 8,7 százalékkal, az ázsiai és csendes-óceáni térégben 7,6 százalékkal, Afrikában 6,1 százalékkal, Latin-Amerikában pedig 2,7 százalékkal nőtt.
A milliomosok vagyona Észak-Amerikában 11 százalékkal 21 ezer 700 milliárd dollárra nőtt, ami minimálisan meghaladta az Egyesült Államok tavalyi 21 ezer 400 milliárd dolláros GDP értékét. A milliomosok vagyon a Közel-Keleten 10,2 százalékkal, Európában 8,7 százalékkal, az ázsiai és csendes-óceáni térségben 7,9 százalékkal, Afrikában 6,5 százalékkal, Latin-Amerikában pedig 4,4 százalékkal bővült.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 14. 07:37, csütörtök | Bulvár
Sziget - Rekordmennyiségű sátrat adományoztak a Máltai Szeretetszolgálatnak a látogatók
Idén minden korábbi évhez képest kevesebb gazdátlan kempingfelszerelést hagytak hátra maguk után a Sziget fesztivál résztvevői, de rekordmennyiségű sátrat, matracot és takarót adtak le a gyűjtőpontokon
2025. Augusztus 13. 07:27, szerda | Bulvár
OMSZ: komolyabb beavatkozásra nem volt szükség a Sziget Fesztiválon, 1500 esetben nyújtottak segítséget
Komolyabb mentőbeavatkozásokra eddig nem volt szükség a Sziget Fesztiválon, rendkívüli esemény nem történt - közölte az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) kedd délután az MTI-vel.
2025. Augusztus 12. 07:43, kedd | Bulvár
Medúzák miatt leállt Nyugat-Európa legnagyobb atomerőműve Franciaországban
2025. Augusztus 12. 07:40, kedd | Bulvár
Sziget - Magyar lány a fesztivál 11 milliomodik látogatója
Egy Ománban élő magyar lány lett a Sziget fesztivál történetének 11 milliomodik látogatója, akit a rendezvény hétfői zárónapján köszöntöttek a bejáratnál.