Városlista
2025. október 3, péntek - Helga

Hírek

2018. Július 15. 12:06, vasárnap | Életmód
Forrás: mti - fotó: pixabay

Növekszik a kibertér veszélyeivel kapcsolatos tudatosság

Növekszik a kibertér veszélyeivel kapcsolatos tudatosság

Az elmúlt években folyamatosan nőtt a kibertér veszélyeivel kapcsolatos tudatosság - mondta Krasznay Csaba kiberbiztonsági szakértő az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában.

A szakembert annak kapcsán kérdezték, hogy a héten az Európai Unió és az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének (NATO) brüsszeli csúcstalálkozóján egyebek mellett a kiberbiztonság területén folytatott együttműködés elmélyítéséről egyeztettek.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Kiberbiztonsági Akadémiájának programigazgatója elmondta: az Egyesült Államok terminológiájában az ötödik, a NATO terminológiájában a negyedik "hadszíntér" a kibertér. A kibertér egy olyan műveleti tér, ahol katonai cselekményeket kell végrehajtani. Ezért ki kell alakítani azokat a képességeket, amelyek támadás esetén reagálásra adnak lehetőséget.

Krasznay Csaba kitért arra is, hogy világszerte 1-1,5 millió, uniós szinten 300-400 ezer, Magyarországon is mintegy 5-10 ezer szakember hiányzik a területről. Megjegyezte: nem csak műszaki szakemberekre van szükség, hanem rendőrökre, katonákra, bírókra, akiknek a saját szakterületüket érintően kell tudniuk reagálni.

Az NKE-n múlt év tavaszán indult a Kiberbiztonsági Akadémia, a mostani diplomaosztón ötven olyan szakember kapott oklevelet, akik a közszolgálatban dolgoznak majd kiberbiztonsági vezetőként - közölte a programigazgató.

Címkék: kiber, Tudatosság

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:09, csütörtök | Életmód

Restaurált állapotban ismét vízen a Szent Jupát

Újra vitorlát bontott a Szent Jupát: 40 év után ismét vízen a földkerülő hajó. Fa Nándor és Gál József vitorlás hajója restaurált, működőképes állapotban várja az érdeklődőket a révfülöpi Cholnoky Jenő Kikötőben.

2025. Október 01. 07:49, szerda | Életmód

Az éjszakai égbolt megfigyelésére hívják a közönséget októberben a csillagászok

Október 2. és 5. között rendezi meg a Nemzetközi Csillagászati Unió (IAU) a 100 óra csillagászat elnevezésű eseménysorozatot, amelyhez a Svábhegyi Csillagvizsgáló több eseménnyel is kapcsolódik.

2025. Szeptember 30. 07:16, kedd | Életmód

A Parno Graszt januárban a Sportarénában lép fel

Eddigi legnagyobb koncertjére készül a Parno Graszt, amely 2026.január 31-én a Papp László Budapest Sportarénában lép fel. Az est során az Aurevoir. is műsort ad.