Városlista
2025. augusztus 15, péntek - Mária

Hírek

2014. Február 10. 09:03, hétfő | Helyi
Forrás: MTI, fotó:ke.hu

Oktatási programot indít 50 év felettieknek a Kaposvári Egyetem

Oktatási programot indít 50 év felettieknek a Kaposvári Egyetem

Oktatási programot indít 50 év felettieknek a Kaposvári Egyetem - jelentette be Szávai Ferenc rektor pénteken sajtótájékoztatón.

A február közepén induló ingyenes kurzusról elmondta: a megye nyugdíjasainak, illetve az 50 év feletti korosztálynak meghirdetett programmal az egyetem társadalmi szerepvállalását is erősíteni kívánják.
A hat, illetve tíz féléves képzéseken egyszerre tanulhatnak és szórakozhatnak, találkozhatnak különböző területek országos és nemzetközi hírű szakembereivel - hangsúlyozta a rektor. A félévenként 12 előadásból álló sorozatban az egyetem profiljába tartozó közgazdasági, pedagógiai, művészeti és agrárjellegű előadások mellett az egyházakkal együttműködve a hitélettel is foglalkoznak.
Szávai Ferenc kiemelte: a program iránti érdeklődést jelzi, hogy már több mint 120-an jelentkeztek.
Repa Imre általános és tudományos rektorhelyettes arról beszélt, hogy az ország 64 felsőoktatási intézménye közül eddigi négy egyetemen indítottak képzést az idősebbeknek, ezekhez kapcsolódik most a Kaposvári Egyetem.
A program indítását hosszú előkészítő munka előzte - mondta a rektorhelyettes, hozzátéve: a képzések tematikáját az egyetem munkatársai három évre előre kidolgozták, de az első szemeszter tapasztalatai alapján ez még változhat a résztvevők igényeihez igazodva.
Gelencsér Attila (Fidesz-KDNP), a Somogy Megyei Közgyűlés elnöke szerint azért is fontos ez a program, mert "az élethosszig tanulásról sokat beszélünk, de keveset teszünk érte". Az idősebbek számára kevés lehetőség nyílik a szervezett formában történő tanulásra, ez a képzés most ezt teszi lehetővé - hangsúlyozta.
Az oktatási program keretében hetente lesznek előadások, azt követően pedig konzultációra is lesz lehetőség. A félév végén a résztvevők tanúsítványt kapnak. A hatodik félév végén a hallgatók díszoklevelet, a tizedik elvégzett félév végén pedig senior multidiszciplináris másoddiplomát kapnak.
Az első félévben Kerekes Sándor egyetemi tanár a fenntartható fejlődésről, Botos Katalin professor emerita a nyugdíjrendszerről, Papp Lajos egyetemi tanár, szívsebész a test, a lélek és a szellem harmóniájáról, Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház igazgatója, a Kaposvári Egyetem rektorhelyettese a Nemzeti Színházról, legendás művészekről tart előadást.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 14. 17:49, csütörtök | PR

Segítsd szervezetedet a fogyásban L-karnitinnel – csapj le az Absolute Live akciójára!

Most érdemes Absolute Live L-karnitint vásárolni, mivel 400 g Kollagént is kapsz mellé ajándékba.

2025. Augusztus 14. 10:55, csütörtök | PR

Ritka esélyt kapnak az elsőlakás-vásárlók, indulnak az előminősítések, már lehet jelentkezni az Otthon Start Programra

a pénzintézetnél elindultak az előminősítések és értékbecslések is

2025. Augusztus 14. 07:50, csütörtök | Életmód

Augusztus 20. - Több mint 45 ezer pirotechnikai effekt lesz a tűzijátékon