Hírek
2014. Február 26. 10:38, szerda |
Helyi
Forrás: MTI, fotó: 168ora.hu
Sajtónyilatkozat buktatott le egy somogyi vállalkozást

Egy sajtónyilatkozata buktatta le azt a turisztikai nevezetességet is üzemeltetető Somogy megyei kft.-t, amelynek illetékese arról számolt be egy napilapnak, hogy kiemelkedő látogatottságot értek el
tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Somogy Megyei Adóigazgatóságának sajtóreferense kedden az MTI-t.
Fülöp Eszter közölte: a revizorok az újságcikk alapján teljes körű ellenőrzést tartottak a társaságnál. Azt vizsgálták, hogy a kft. a belépőjegyek árusításából milyen bevételeket szerepeltetett a nyilvántartásaiban, továbbá összehasonlították a látogatottságot a napi és havi bevétellel, a nyilatkozatban szereplő éves árbevétellel. Megállapították, hogy a cég rengeteg belépőjegyet értékesített, de egyetlen esetben sem állítottak ki erről bizonylatot.
A vizsgált dokumentumok alapján kiderült, hogy az adózó iratai nem alkalmasak az ellenőrzésre, ezért becsléssel állapították meg az éves jegyeladást. Ez alapján a társaság adózás előtti eredménye 57 millió forinttal növekedett, ami plusz 1,5 millió forint társaságiadó- és 14 millió forint áfakötelezettséget jelent. A cégre 11 millió forint adóbírságot szabtak ki, és késedelmi pótlékot is fizetnie kell.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld
Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték
2025. Augusztus 21. 08:04, csütörtök | Életmód
Farkas Bertalan és Kapu Tibor kapta a Magyar Szent István Rendet
Farkas Bertalan és Kapu Tibor kutatóűrhajósok vehették át a Magyar Szent István Rend kitüntetést az augusztus 20-i állami ünnepen Sulyok Tamás köztársasági elnöktől a Sándor-palotában.
2025. Augusztus 21. 08:03, csütörtök | Belföld
Fehér Ház: sok helyszín szerepel a lehetőségek között a Putyin-Zelenszkij találkozó megtartására
Budapest is felmerült a lehetséges helyszínek között.