Városlista
2025. június 28, szombat - Levente, Irén

Hírek

2019. Január 28. 18:11, hétfő | Belföld
Forrás: MTI - illusztráció: pixabay

Sok a lakástűz az idén

Sok a lakástűz az idén

Az év eddigi időszakában 750 lakástűzhöz riasztották a tűzoltókat; 24 eset volt halálos kimenetelű, csak az elmúlt hétvégén öt ember halt meg.

A katasztrófavédelem statisztikai adatai szerint januárban eddig átlagosan óránként történt egy lakástűz Magyarországon. Naponta három-négy otthon semmisül meg a felelőtlenségre visszavezethető tüzek miatt - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője hétfőn az MTI-vel.

Mukics Dániel azt írta: összehasonlításul közölte: tavaly, egész januárban 661 lakástűzhöz riasztották a tűzoltókat, ebből 13 volt halálos.

A szóvivő kiemelte: a téli időjárásban gyakoriak a lakástüzek, mivel az emberek több időt töltenek otthon, többet főznek, többet kell világítani, intenzíven kell fűteni.

Kitért arra is, hogy a halállal végződő lakástüzek áldozatai szinte kivétel nélkül egyedül élő idős emberek. Ezért a katasztrófavédelem mindenkit arra kér, hogy figyeljenek egyedül élő idősebb hozzátartozójukra, szomszédjukra, ismerősükre.

Mukics Dániel jelezte, ajánlott beszerezni füstérzékelőt, hiszen a statisztikák szerint nagyobb tűz nem keletkezett azokban a lakásokban, házakban, ahol volt ilyen eszköz.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 28. 08:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban

A kínai BYD 32 milliárd forint értékű beruházással új elektromosbusz-gyártó üzemet épít Komáromban, amelynek köszönhetően 620 új munkahely jön majd létre

2025. Június 28. 08:38, szombat | Belföld

E.ON: informatikai átállás miatt késhetnek az MVM Next elszámoló számlái

Az E.ON Hungária Csoport informatikai átállása miatt az MVM Next elszámoló számlái akár 3 hetet is késhetnek - közölte az E.ON és az MVM Next pénteken az MTI-vel.

2025. Június 28. 08:32, szombat | Belföld

Másodfokú hőségriasztás lép életbe hétfőtől

Másodfokú hőségriasztást rendel el a HungaroMet Zrt. előrejelzése alapján az országos tisztifőorvos Magyarország teljes területére hétfő 0 órától július 4., péntek 24 óráig

2025. Június 28. 08:30, szombat | Belföld

Orbán szerint a Vokssal megállították Ukrajna uniós csatlakozását

A Voks 2025 több mint 2 millió szavazatával megállítottuk Ukrajna európai uniós csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország című műsorában.