Városlista
2026. április 29, szerda - Péter

Hírek

2013. Július 01. 14:24, hétfő | Helyi
Forrás: SMRFK

Somogy megye rendőrségi hírei

Somogy megye rendőrségi hírei

Barcsi garázda, telefon-tolvaj, fa-tolvajok, vízi mentés Somogy megyében.

Barcsi garázdák

A Barcsi Rendőrkapitányság Ügyeletére érkezett bejelentés 2013. június 30-án az éjszakai órákban, hogy egy lakócsai italboltban megrendezett búcsúi bálon előzetes szóváltás nélkül tettleg bántalmazott egy helyi férfi két helyi nőt.
A 43 éves férfi ököllel arcon, illetve háton ütött az egyik lakócsai hölgyet, valamint a hajánál fogva rángatta és egy esetben a fején megütött egy másik hölgyet is. A helyi lakosoknak a bántalmazás során nem keletkezett sérülésük. B. Józsefet a rendőrök elfogták és előállították a Barcsi Rendőrkapitányságra. Ellene nyilvános rendezvényen elkövetett garázdaság bűntett elkövetése miatt indítottak eljárást.

Lebukott a telefon-tolvaj

A Nagyatádi Rendőrkapitányság indított eljárást 2013. június 30-án kisebb értékre elkövetett lopás vétség elkövetésének gyanúja miatt.
A rendelkezésre álló adatok szerint ismeretlen tettes 2013. június 29-én egy nagyatádi üzletház vendéglátó egységéből egy asztalon hagyott mobiltelefont eltulajdonított. A rendőrök az adatgyűjtések során felmerült információk alapján eljutottak egy helyi lakoshoz, akinél a házkutatás során az ellopott mobiltelefont megtalálták. A készüléket lefoglalták, ami az eljárás keretében visszakerül jogos tulajdonosához. A 24 éves V. Dávidot elfogták, majd előállították a Nagyatádi Rendőrkapitányságra, és gyanúsítottként hallgatták ki.

Kutasi „csapat” rendőrkézen

A Kaposvári Rendőrkapitányságra tett bejelentést egy nagybajomi lakos 2013. június 30-án a délutáni órákban, hogy egy kaposvári lakos tulajdonát képező területen 8 személyt tetten ért. A bejelentő azt is elmondta, hogy a területről a személyek a korábban kitermelt, és összerakott vegyes tűzifát traktorokra pakolták, illetve azt is tapasztalta, hogy az erdőrészéből már több traktor-vontató fát már elszállítottak. Az elkövetők tettükkel több százezer forintos kárt okoztak a sértettnek. A rendőrök azonnal a helyszínre érkeztek, ahol elfogták a 8 kutasi férfit, akiket előállítottak a rendőrkapitányságra, ellenük lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indítottak eljárást.

Zátonyra futott

A balatoni vízirendőrök intézkedtek 2013. június 30-án a déli órákban, mivel Szántód előtti vízterületen a parttól 600-700 méterre egy vitorlás zátonyra futott rajta két személlyel. A bejelentést követően a vízirendőrök a helyszínre érkeztek szolgálati kisgéphajóval, a két főt levették a vitorlásról, és a járművet a balatonföldvári kikötőben biztonságba helyezték.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 29. 15:00, szerda | Bulvár

Idén is számos világsztár ad koncertet a Paloznaki Jazzpikniken

Idén is számos világsztár, köztük Rick Astley, a Matt Bianco, az Earth, Wind & Fire Experience, Gregory Porter és Ella Eyre ad koncertet az immár 14. Paloznaki Jazzpikniken augusztus 6-tól 8-ig.