Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2022. Június 08. 09:06, szerda | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Stagnál a szennyvízben a vírus koncentrációja

Stagnál a szennyvízben a vírus koncentrációja

Stagnál a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) kedden a honlapján.

Azt írták: a szennyvízben a koronavírus koncentrációja az országos átlagot tekintve az előző héthez képest nem változott.

A vizsgált városok több mint felében a vírus örökítőanyag-koncentrációjának stagnálása jellemző, a többi településen - Békéscsabán, Debrecenben, Egerben, Kaposváron, Miskolcon, Nyíregyházán, Székesfehérváron, Szekszárdon, Szolnokon és Zalaegerszegen - csökkenés tapasztalható - írták.

Hozzátették, a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja hét településen az "alacsony", 15 helyszínen pedig a "mérsékelt" tartományba sorolható.

"Az eredmények a járvány leszálló ágára jellemző ingadozva csökkenő görbére illeszkednek" - közölte az NNK.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld

Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet

A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.

2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld

Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk

Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket

2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld

Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere

Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.