Városlista
2025. június 28, szombat - Levente, Irén

Hírek

2017. Július 23. 19:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Újabb nagyszabású rendőri ellenőrzések az utakon

Újabb nagyszabású rendőri ellenőrzések az utakon

Nehéz tehergépkocsikat és autóbuszokat ellenőriz a rendőrség országszerte a következő napokban.

Elsősorban a vezetési és pihenőidővel, valamint a veszélyes áruk szállításával összefüggő szabályok betartását, valamint a beutazás, belföldön tartózkodás jogszerűségét vizsgálják.

Az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata vasárnap a rendőrség honlapján közölte: az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (TISPOL) Truck & Bus elnevezésű európai szintű ellenőrzésének részeként vizsgálják a teherautókat és az autóbuszokat.

Az ellenzőzés, amelyet a TISPOL műveleti csoport éves terve alapján hajtanak végre július 24. és 30. között, kiterjed az illegális migrációra, az embercsempészetre, a kábítószerrel, valamint lőfegyverrel kapcsolatos, továbbá a vagyon elleni bűncselekmények felderítésére is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 28. 08:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban

A kínai BYD 32 milliárd forint értékű beruházással új elektromosbusz-gyártó üzemet épít Komáromban, amelynek köszönhetően 620 új munkahely jön majd létre

2025. Június 28. 08:38, szombat | Belföld

E.ON: informatikai átállás miatt késhetnek az MVM Next elszámoló számlái

Az E.ON Hungária Csoport informatikai átállása miatt az MVM Next elszámoló számlái akár 3 hetet is késhetnek - közölte az E.ON és az MVM Next pénteken az MTI-vel.

2025. Június 28. 08:32, szombat | Belföld

Másodfokú hőségriasztás lép életbe hétfőtől

Másodfokú hőségriasztást rendel el a HungaroMet Zrt. előrejelzése alapján az országos tisztifőorvos Magyarország teljes területére hétfő 0 órától július 4., péntek 24 óráig

2025. Június 28. 08:30, szombat | Belföld

Orbán szerint a Vokssal megállították Ukrajna uniós csatlakozását

A Voks 2025 több mint 2 millió szavazatával megállítottuk Ukrajna európai uniós csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország című műsorában.