Városlista
2026. május 17, vasárnap - Paszkál

Hírek

2013. Június 05. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mno.hu

Testre és tudatra ható női Viagra kerülhet piacra

Testre és tudatra ható női Viagra kerülhet piacra

A Lybridos nevű gyógyszer tesztoszteront tartalmaz a szexuális vágy fokozására, és növeli a nemi szervek vérellátottságát is. A gyártó szerint ez segíthet a nők 30 százalékán, akik libidóhiányról számolnak be, néhány szakértő azonban úgy véli: a tabletta túlzó magatartáshoz, hűtlenséghez és társadalmi széteséshez is vezethet.

Az Emotional Brain amerikai–holland cég jelenleg két készítményt is fejleszt a hipoaktív szexuális vágyzavar (HSDD) kezelésére, mely a köznyelvben frigiditásként is ismert. Az első, a Lybridos már 2016-ban kereskedelmi forgalomba kerülhet.

A Viagrától eltérően – amely az erekció fizikai mechanizmusát veszi célba a férfiaknál – a Lybridos az agy vágyért felelős régióira is hat. Szedése során a szerotonin és a dopamin termelődése megváltozik, ami stimulálja az élvezetért és a vonzalomért illetékes részeket. A New York Times Magazine beszámolója alapján mindkét fejlesztés alatt álló gyógyszer mentolos bevonatú, ami tesztoszteron hormont rejt.

Ennek elolvadása után le kell nyelni a pirulát, amelynek hatóanyaga késleltetve lép működésbe. Bár a nemi szervek vérellátottságának növelése miatt a Lybridos a Viagra „unokatestvérének” tekinthető, nem ugyanazokat az összetevőket tartalmazza. Buspiron van benne, ami eredetileg szorongás elleni használt vegyület, és emeli a szerotoninszintet. A gyártó szerint ez tesztoszteronnal kombinálva nyerő párosítás a test és a tudat egyidejű serkentésére.

„A libidó összetett kérdés: az agynak, a szívnek és a hormonoknak is szerepük van benne a pszichés tényezők mellett” – mondta John Studd professzor, londoni nőgyógyász szakértő. Egyes vélemények alapján viszont a gyártók „nimfomániát” próbálnak előidézni a nők körében, ami szexuálisan agresszív magatartásformát honosíthat meg a társadalomban. „Ennek a félelemnek társadalmi előítélet az alapja” – tette hozzá Andrew Goldstein washingtoni kutató.

Címkék: libidó, viagra

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld

Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert

Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.

2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld

Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség

Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter