Városlista
2025. október 3, péntek - Helga

Hírek

2018. Február 21. 10:06, szerda | Belföld
Forrás: mti

Tizenhárom év fegyházra ítélték az idős kaposvári asszony gyilkosát

Tizenhárom év fegyházra ítélték az idős kaposvári asszony gyilkosát

Jogerősen 13 év fegyházbüntetésre ítélt a Pécsi Ítélőtábla egy 57 éves férfit, aki 2012 májusában Kaposváron megölt egy 72 éves asszonyt - tájékoztatta szerdán a táblabíróság az MTI-t.

A bíróság közölte: az emberölési ügyben először eljáró Kaposvári Törvényszék 2013 októberében bizonyítottság hiányában felmentette a vádlottat. A Pécsi Ítélőtábla másodfokon 2014 áprilisában új eljárás lefolytatásáról határozott. A Kaposvári Törvényszék 2014 októberében ismét arra jutott, hogy a vád megalapozatlan és felmentette a férfit, a táblabíróság 2015 áprilisában viszont ismét hatályon kívül helyezte az ítéletet.

Az ügy tárgyalása ezután a Pécsi Törvényszékre került, amely tavaly júniusban kihirdetetett elsőfokú határozatában 15 év szabadságvesztésre ítélte emberölés miatt a vádlottat.

A másodfokon eljáró Pécsi Ítélőtábla a büntetést - az eljárás elhúzódására is tekintettel - kedden 13 év fegyházra enyhítette.

A jogerős tényállás szerint az 57 éves Somogy megyei férfi egy ideig bérlőként is lakott az idős kaposvári nőnél, aki 2012 májusában tartozásai miatt arra szólította fel, hogy költözzön el.

2012. május 25-én a férfi pénzt akart szerezni az idős nőtől, ezért megütötte és késsel többször megszúrta. A sértett emiatt rövid időn belül meghalt - ismertette a tábla.

A vádlott "pontosan meg nem állapítható összegű" készpénzt vett magához, majd elhagyta a helyszínt. Az asszonyra a munkából hazaérkező albérlője talált rá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld

Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására

Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.

2025. Október 03. 07:00, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország történetének leghosszabb távú LNG-szerződését írta alá az ENGIE-vel

Magyarország történetének leghosszabb távú szerződését írta alá cseppfolyósított földgáz (LNG) beszerzéséről a francia ENGIE-vel, amely fontos pillérét fogja jelenteni hazánk energiabiztonságának a jövőben

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát