Hírek
2013. Augusztus 12. 22:04, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI
Tizennégy komolyzenei koncert az idei Kaposfesten

A klasszikus zene világsztárjainak közreműködésével 14 komolyzenei koncertet hallhatnak az érdeklődők a kedden kezdődő Kaposfest nemzetközi kamarazenei fesztiválon Kaposvárott.
Emellett kiegészítő programok sora várja a somogyi megyeszékhelyre látogatókat.
A Kokas Katalin művészeti vezető által megálmodott egyhetes programsorozaton a Szivárvány Kultúrpalotában színpadra lép többek között Kelemen Barnabás, Kokas Katalin, Alina Ibragimova, Alekszandr Buzlov, Borisz Brovcin, Knut Erik Sundquist, José Gallardo, Nicolas Altsteadt, Feng Ning, Makszim Riszanov és Vásáry Tamás.
A fesztivál idején egy-egy komolyzenei műből kiindulva tematikus napokat is tartanak, ezeken Rossini, Mozart és Bach komponálta darabokat elemeznek. Újra lesz "fesztiválpárna", amely a diákigazolvánnyal rendelkező fiataloknak egy jegy árába kerül, és valamennyi klasszikus zenei koncertre be lehet vele ülni, akár még a színpadra is.
A szervezők tájékoztatása szerint a napi két komolyzenei koncert mellett az érdeklődők számtalan turisztikai, gasztronómiai és képzőművészeti eseményen vehetnek részt.
Esténként könnyedebb hangvételű koncertek, a Kassai völgybe és Szennára szervezett túrák színesítik a programot. A fesztiválhoz kapcsolódóan nyílik meg a Szász Endre-emlékkiállítás a kaposvári Vaszary Képtárban, Rippl-Rónai József festőművész rajzaiból pedig a város híres szülöttének egykori lakóházában, a nemrég felújított Róma-Villában nyílik tárlat.
A fesztivál vendége lesz egy napra Segal Viktor sztárséf, aki Rossini receptjei alapján állítja össze a menüt, de a rendezvény többi napján is az ételek széles kínálatából válogathatnak a vendégek a kaposvári éttermekben.
A Kaposfestet az elmúlt években egyre nagyobb érdeklődés övezi, ezért a szervezők idén is mintegy 15 ezer körüli érdeklődőre számítnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Május 02. 09:50, péntek | Sport
MOL Magyar Kupa - Hétfőn indul a jegyértékesítés a fináléra
Hétfőn 10 órától kezdődik a jegyértékesítés a labdarúgó MOL Magyar Kupa május 14-i fináléjára, amelyben a tavalyi évhez hasonlóan a Ferencváros és a címvédő Paks találkozik a Puskás Arénában.
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését