Városlista
2025. augusztus 14, csütörtök - Marcell

Hírek

2021. December 05. 06:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Több mint hatmillió forintot csaltak ki egy idős férfitől

Több mint hatmillió forintot csaltak ki egy idős férfitől

Több mint hatmillió forintot csaltak ki ismeretlenek egy idős férfitől Heves megyében - tájékoztatta a megyei rendőr-főkapitányság sajtószóvivője szombaton az MTI-t.

Soltész Bálint közölte: a 76 éves sértettet a napokban mobiltelefonján vezetékes számról hívta fel egy férfi, aki tájékoztatta, hogy gyanús tranzakciókat észleltek számláján. A telefonáló azt tanácsolta: a tulajdonos változtassa meg internetbankjának hozzáférési adatait.

Miután az idős férfi jelezte, hogy nem annak a pénzintézetnek az ügyfele, amelyik nevében a telefonáló jelentkezett, a hívó közölte: átkapcsolja egy kollégájához. Ekkor egy újabb férfi vette át a beszélgetést, aki rávette a számlatulajdonost, hogy az általa ajánlott programot telepítve teljes hozzáférést adjon saját számítógépéhez, amelyen banki bejelentkezési adatait is tárolta.

Az ismeretlenek így hozzáférve a sértett bankszámlájához, leemeltek róla több mint hatmillió forintot. Ezt észlelve az idős férfi felhívta bankja ügyfélszolgálatát, így derült ki, hogy félrevezették.

Az ügyben csalás gyanúja miatt indított nyomozást a Hatvani Rendőrkapitányság - tájékoztatott a szóvivő.

Címkék: csalás, csaló, elfogás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 14. 07:49, csütörtök | Belföld

Harmadfokú hőségriasztás csütörtöktől vasárnapig

2025. Augusztus 14. 07:46, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal

A magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök egy amerikai médiumnak adott, szerdán megjelent interjúban.

2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében

Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel

2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld

AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok

A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest