Hírek
2017. Szeptember 26. 17:11, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Túl magas nikotinsavat mértek egy sportolóknak szánt élelmiszerben
A termék nikotinsav-tartalma meghaladja az ajánlott napi mennyiséget. Mellékhatása lehet: arcpír, viszketés, száraz bőr, hányinger, diszpepszia, szívritmuszavar...
Túl magas nikotinsav (niacin) tartalmat mutatott ki a német hatóság egy Amerikai Egyesült Államokból (USA) származó, sportolóknak szánt Musclepharm Assault MP nevű készítményben a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalhoz (Nébih) az Európai Bizottság gyorsriasztási rendszerén (RASFF) érkezett riasztás szerint. A Nébih közölte, hogy a niacin túlzott bevitele olyan kellemetlen mellékhatásokkal járhat, mint például a hányinger.
A Nébih honlapja szerint a német hatóság a készítményben 100 grammonként 178,5 milligramm nikotinsavat mért. A termékből naponta 14,5 grammot ajánlott fogyasztani, amelynek 25,9 milligramm nikotinsav-tartalma meghaladja az ajánlott napi 10 milligramm mennyiséget.
Közölték azt is, hogy a termék az internetes kereskedelemben kapható Németországban, az Egyesült Királyságban, Ausztriában, Hollandiában és Magyarországon is.
A hatóság hozzátette, hogy az elsősorban testépítőknek szánt élelmiszer az internetes forgalomban több ízesítésben és kiszerelésben kapható. A termék leírása szerint a készítmény edzés előtti kiegészítő, amely növeli a teljesítményt, javítja az állóképességet és a mentális koncentrációt.
A Nébih kéri a vásárlókat, hogy a terméket egészségük megóvása érdekében ne fogyasszák.
A hivatal tájékoztatott, hogy a túlzott mennyiségű niacin bevitele olyan kellemetlen mellékhatásokkal járhat, mint például arcpír, viszketés, száraz bőr, hányinger, diszpepszia, szívritmuszavar (aritmia).
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 02. 15:00, csütörtök | Belföld
KSH: a GDP-arányos hiány 4,7 százalékos volt 2025-ben
2026. Április 02. 13:00, csütörtök | Belföld
A cseh elnök szerint Szijjártó teljesen elvesztette a hitelességét, Szijjártó válaszolt
Lavrovval folytatott szívélyes beszélgetései miatt adott hangot félelmeinek a cseh elnök.
2026. Április 02. 11:00, csütörtök | Belföld
Főpolgármesteri Hivatal: aláírták a Budapesti Kerékpáros Futárok Közlekedésbiztonsági Chartáját
2026. Április 02. 09:00, csütörtök | Belföld
A külföldön dolgozó fiataloknak is biztosítaná a 3%-os hitelt a kormány
A kormányzat jelenleg is vizsgálja, hogyan tudja az Otthon Start hitelprogramot, a fix 3 százalékos hitelt kiterjeszteni és biztosítani a külföldön dolgozó magyarok számára is
