Hírek
2022. November 25. 14:43, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Varga Mihály: erős az érdeklődés a magyar gazdaság és a magyar válságkezelési megoldások iránt

A világ minden részéről 250 befektetővel tárgyaltak, erős az érdeklődés a magyar gazdaság és a magyar válságkezelési megoldások iránt - mondta a pénzügyminiszter a Facebookra feltöltött videójában pénteken.
Varga Mihály hozzátette, tájékoztatták a befektetőket, hogy a magyar gazdaság jelenleg az ötödik helyen áll az uniós növekedési rangsorban; a rekordszintű foglalkoztatás és alacsony munkanélküliség erős alapot ad a válsághelyzetben, valamint, hogy Magyarország az elsők között van az adócsökkentési rangsorban és hetedik az adó-versenyképességi listán.
A tárcavezető kiemelte, a költségvetési hiánycélt tartják, a befektetői bizalom erős, az elmúlt napokban többszörös kereslet mellett fogytak a magyar államkötvények.
"Dolgozunk tovább, az a célunk, hogy mérsékeljük a szankciók káros hatásait és Magyarország elkerülje a gazdasági visszaesést" - fogalmazott Varga Mihály a közösségi oldalán.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld
Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása
Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.
2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát
2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán
54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van
2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld
Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre
Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.